Zintegrowane rozwiązania IT dla przemysłu tekstylnego

ASSYST to lider w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych w firmach tekstylnych. Przy wymagającej produkcji, takiej jak meble i tapicerka samochodowa, wiele zależy od materiałów i specjalistycznej wiedzy pracowników. Równocześnie jednak kluczową rolę odgrywa płynność procesów produkcyjnych, które pomagają optymalnie zaplanować produkcję, tak aby zaoszczędzić czas i uniknąć kosztownych błędów.

Jedyny dostawca, który w swojej ofercie ma wszystkie elementy IT potrzebne w firmie produkującej tekstylia. Moduły mogą funkcjonować niezależnie z innymi programami lub stanowić jeden system łącząc: CAD/CAM, AutoCOST, AutoMARKER, ERP i PLM, a także symulację produktu w 3D.

Zaufali nam najlepsi, wśród naszych klientów znajdują się m.in. takie marki jak: Daimler, Kettler, Crown Bedding, Arco, Koinor, FM Munzer, Steinhoff Gruppe, Aunde, Faurecia, Johnson Controls, Knueppel Verpackung, Mebloexpo, Erhardt Markisen, Achima i wiele innych.

Pokaż więcej...

TECH.assyst - automatyzacja procesów konstrukcji i modelowania formatek meblowych. Sprawdzone, efektywne narzędzia do planowania i konstrukcji, dzięki czemu uzyskujemy przejrzystość kosztów i dokumentacji technicznej. Gwarancja wysokiej jakości poprzez automatyzację układów kroju i procesu warstwowania materiałów. Optymalizacja drogi krojenia cuttera, optymalizacja jakości wykroju i zużycia materiałów. Krojenie skóry naturalnej, definiowanie stref jakości skóry, rozpoznawane przez cuttery do skóry. Krojenie z dopasowaniem do wzoru, definiowanie punktów dopasowania do raportu dla cutterów z kamerą. Import/Export danych w różnych formatach m.in. AutoCAD.

PLAN.assyst - oprogramowanie wyspecjalizowane do produkcji mebli i siedzeń samochodowych, służy, do tworzenie planów szycia i na ich podstawie wyceny mebla. Dzięki inteligentnym symbolom, przekazywane są precyzyjne i czytelne na całym świecie, instrukcje wykonania mebla. Oprogramowanie bazuje na szablonach z systemów CAD/CAM. Podczas tworzenia planu szycia, automatycznie przypisywane są informacje o czasach dla poszczególnych operacji oraz zużyciu materiałów i dodatków, na tej podstawie jednym kliknięciem otrzymujemy kompletną kalkulację mebla.

CAD.assyst 3D - zanim zostanie stworzony pierwszy prototyp, możesz zobaczyć realistyczną wizualizację nowego modelu. Mając projekt 3D oszczędzasz czas i koszty potrzebne na stworzenie wielu fizycznych prototypów. Nowe pomysły mogą zostać bardzo szybko, bez ryzyka i kosztów, przetestowane. Realistyczny rysunek twojego projektu jest możliwy natychmiast. Mapa kolorów wizualizuje możliwe naprężenia lub fałdowanie się materiału na poszczególnych elementach. Finalny rozmiar i kształt szablonów jest zoptymalizowany w odniesieniu do fizycznych właściwości materiału.

AutoCOST - technologia on-line dla przemysłu tekstylnego. Optymalizacja zleceń produkcyjnych dla krojowni.
Mniej może znaczyć więcej ... mniejsze zużycie materiału... większe zyski dla Ciebie!
Materiał jest największym jednostkowym kosztem w produkcji odzieży. Odpowiada za co najmniej 30 procent przyszłej ceny sprzedaży. Dlatego tak ważne jest optymalne planowanie produkcji, tak aby zużycie materiału było jak najmniejsze, przy odpowiedniej jakości wykroju.
Tym właśnie zajmuje się AutoCost!

AutoMARKER - automatyczna optymalizacja układów kroju 7 dni w tygodniu, 24h na dobę.
Najlepsza wydajność, w najkrótszym czasie, nawet 100 układów na minutę. Dostępne różne profile autoukładania szablonów (m.in. komplet po komplecie; szablony z dopasowaniem do wzoru; optymalizacja szablonów przy materiale z odcieniem i wiele innych)
Dodatkowo jest to narzędzie do konwersji i wymiany danych między różnymi programami CAD/CAM oraz ploterami i cutterami.

PLM.assyst - system zarządzania i kontroli wszystkich procesów i danych dotyczących rozwoju produktu i jego wytworzenia - przez cały cykl jego życia, od projektu do dystrybucji. Opiera się na dostępie wszystkich zainteresowanych działów i pracowników do danych z jednego źródła (wg uprawnień). PLM jest centralną platformą integracji wszystkich zadań technologicznych i systemów. Ułatwia wymianę informacji z projektantami , podwykonawcami i dostawcami, a także dystrybutorami .

Wykorzystywane przez profesjonalistów

Odwiedź nas

Firma Contec Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem
Human Solutions GmbH w Polsce. Reprezentujemy naszego partnera zarówno w sprzedaży urządzeń i rozwiązań IT oraz szkoleń i serwisu.


Umów się na spotkanie połączone z prezentacją programów, które Cię zainteresowały.


Siedziba firmy
Contec Sp. z o.o.
Ul. Łódzka 78,95-054 Ksawerów

tel. 42 225 27 30, 42 227 11 40
www.contec.pl

Uzyskaj wszystkie informacje

Human Solutions Group nasza filozofia zawiera się w motto „Your business first" - Technologia, która idealnie pasuje do Twoich potrzeb.

Chcesz się rozwijać? Wesprzemy Cię najlepszą w swojej klasie technologią, która umożliwia zintegrowane i opłacalne procesy produkcyjne oraz produkty o odpowiedniej jakości.

Cała nasza organizacja jest podporządkowana tej strategii: bliskość klientowi, wysoki poziom wydajności i wymiernych korzyści w Państwa przedsiębiorstwach, orientacja na proces. Mamy ambicje być liderem w kształtowaniu modelu biznesowego wszystkich firm skupionych w Grupie Human Solutions. Poprzez nasz program „Your business first” systematycznie dostosowujemy nasze usługi do potrzeb naszych klientów. „Your business first” jest punktem wyjścia dla wszystkich naszych produktów i usług.

Podstawą programu są:
Business Value: rozwiązania Human Solutions Group przyczyniają się do sukcesu firmy. Wymierne korzyści i rezultaty - gwarantowane.

Technology Driver: nasza technologia wzmacnia potencjał rozwoju Państwa produktów, dzięki wiodącym na rynku rozwiązaniom
w dziedzinie oprogramowania – i dziś, i jutro.

Customer Care: nasi doradcy i obsługa serwisowa zawsze szybko
i sprawnie znajdą dla Państwa najlepsze rozwiązania.